Winter Roadtrip van Florida naar New York – dag 18: paard en wagen, skylines en ongezonde groente

Vandaag is het een dag met een groot contrast. Het ene moment rijden we langs een paard en wagen van de Amish en een paar uur later doemt de skyline van New York voor ons op! Dat vind ik zo mooi aan Amerika. Het is een land van uitersten. En vandaag eten we het slechtste voorgerecht ooit…

★Leuk dat je mijn Amerika reisverslagen leest! De route van de Winterse Roadtrip van Florida naar New York vind je hier!★

We hebben goed geslapen in The Country Inn of Lancaster. Ook hier is het ontbijt weer inbegrepen. We lopen naar een kleine ruimte waar alle ontbijtproducten uitgestald zijn. Naast de standaardkeuzes van bagels hebben ze hier ook kleine bakjes ontbijtgranen met Cheerios en Kellogs. En ik verbaas me altijd over de superkleine plastic bakjes appelsap die we soms tegenkomen bij een hotelontbijt. De inhoud is 118 ml. In vergelijking met de andere ‘grootse’ dingen in Amerika is dit best wel klein. En hier zou ik nu juist wel wat meer van willen hebben…

Breakfast at The Country Inn of Lancaster

Daarna verlaten we de Amish-regio. En om eerlijk te zijn hebben we hier echt te weinig tijd gehad. Het was nu weinig meer dan een overnachtingsplek en dat is jammer. Ik zou dit gebied graag een keer verder willen ontdekken en dan ook echt de sfeer proeven van het gebied en er meer over te weten willen komen. Zo lijkt het me bijvoorbeeld ontzettend leuk om een typische Amish Markt te bezoeken. Misschien combineren we dat in een toekomstige reis met een bezoek aan New York!

Amish-regio bezoeken in Amerika

Nederlandse invloeden in Amerika in de Amish regio

Het is altijd zo fijn om in Amerika rond te rijden. We genieten er nog even extra van, want binnenkort leveren we de huurauto in en is het gedaan met de roadtrip. Dan zijn we een tijd in New York zonder auto, want die heb je daar niet nodig.

In het plaatsje Paradise stoppen we bij een enorme antiekwinkel: Cackleberry Farm Antique Mall. Hier staat het vol met vitrinekasten vol snuisterijen, vintage en hebbedingen. Elke kast heeft een nummer en als je wil, loop je naar een medewerker en die maakt de kast voor je open. Verder is er ook een gedeelte waar je zelf tussen de spullen kunt snuffelen.

 antiekwinkel Cackleberry Farm Antique Mall in Amerika nabij Lancaster

Onderweg beseffen we dat we de laatste Cracker Barrel van deze reis  tegenkomen, dus daar gaan we eten. Cracker Barrel is een uniek restaurant waar je de hele dag kunt ontbijten, maar tevens lunch en avondeten hebt. Je hebt heel veel keus en het eten is typisch Amerikaans zoals pancakes, gebakken kip, meatloaf, biscuits en tal van andere dingen.

Elke Cracker Barrel is hetzelfde ingericht. Met een grote open haard, spelletjes op tafel, een landelijke stijl en een heel leuk winkeltje met snoep, maar ook allerlei andere souvenirs en leuke dingen. Het is gewoon een gezellig restaurant wat bovendien niet duur is.

Omdat het het winterseizoen is, zie je dit terug op de kaart. Zo heb je er pecan pie en pumpkin pie. We hebben hier ook gegeten tijdens Thanksgiving, de eerste dag van deze Amerika vakantie. Toen kon je niet kiezen van de kaart, want er was een speciaal menu. Hoe dat was lees je hier.

We delen iets hartigs en iets zoets. Fried chicken en French toast met appels en bacon. Alles is superlekker. We maken een snel rondje door het leuke winkeltje en vragen een beker drinken om mee te nemen in de auto. Ik koop wat snoepjes en dan is het tijd om door te rijden richting New York, want op de planning staat een bezoek aan een vlooienmarkt in Secaucus.

New York skyline vanaf Secaucus amerika blog

Ik vind het altijd zo leuk als je na een flink stuk rijden plots de skyline van New York ziet. De enorme gebouwen, glimmend in de zon, waardoor je weet dat New York niet ver meer is.

Als we bij de vlooienmarkt zijn, zijn de meeste stands al aan het opruimen. Maar wat we ervan zien, zijn er een paar interessante kramen, maar ook veel kraampjes met shampoo en wasmiddel en gebruiksartikelen of kleding. Het is van alles wat. Deze grote markt wordt gehouden op het parkeerterrein van het Metlife Stadion, vlakbij het enorme winkelcentrum American Dream.

Het plan is om dat ook even te bekijken, maar eerst gaan we inchecken in het hotel voor vanavond. We slapen een nacht in het Harmony Suites in Secaucus. Het is een mooi hotel. De kamers zijn heel ruim en daardoor ook prima als je de inhoud van je koffer alvast moet sorteren. Het enige minpunt is dat de parkeergarage gesloten is, en dat we iets verderop moeten parkeren in een andere parkeergarage. We hebben uitzicht op een Walmart en als ik m’n hoofd tegen het gas druk, ook een stukje uitzicht op Manhattan. Dus vraag daar specifiek naar als je hier een kamer boekt. En het hotel beschikt over een binnenzwembad, mocht je daar tijd voor hebben.

Walmart in Amerika

uitzicht manhattan harmony suites hotel secaucus

Dan gaan we naar American Dream Mall. Dit is het een na grootste winkelcentrum van Amerika! We parkeren de auto en onthouden goed waar die staat, want het is hier vrij groot… Dan lopen we richting het winkelgedeelte. Het is zaterdagavond en het is superdruk. Alles is in kerstsfeer en er zijn veel aanbiedingen en speciale evenementen.

American Dream Mall Christmas

We lopen door naar de duurdere winkels en hier is het een stuk rustiger. Het is mooi ingericht. Op verschillende plekken heb je banken en zitjes waar je even uit kunt rusten. Verderop heb je tal van restaurants en er is tevens het Nickelodeon Universe pretpark te vinden, het grootste overdekte waterpark van Noord Amerika, een indoor ski- en snowboardpark en een minigolf in Angry Birds thema! Meer informatie vind je op de website van American Dream.

eten in American Dream winkelcentrum bij New York in de buurt

We besluiten niet zo lang te blijven, maar ik kan me voorstellen dat het op een doordeweekse dag, en niet in de kerstvakantie, een stuk leuker is om hier lekker rond te struinen en lekker te shoppen in Amerika.

American Dream groot winkelcentrum in Amerika in de buurt van New York

Naast ons hotel zit een Outback Steakhouse! Daar zijn we deze Amerika reis nog niet geweest en we hebben best wel zin in de Blooming Onion! Voor degenen die dit voorgerecht niet kennen, het is een enorme ui, gefrituurd met beslag en lekkere sausjes erbij. Er zit een nadeel aan. Dit voorgerecht telt maar liefst 1900 calorieën. En als je eenmaal begint te eten, kun je bijna niet meer stoppen. Dat maakt het eigenlijk het slechtste voorgerecht ooit. Maar het is zo lekker!

Eten bij Outback Steakhouse in Amerika

We nemen allebei een goed stuk vlees en die met chimichuri is echt een aanrader. De bijgerechten mag je zelf kiezen en ik neem groente en patat. Omdat dit een restaurantketen is, kun je je aanmelden op de website. Dan kun je per bezoek punten sparen en krijg je bij je eerste bezoek dat hele slechte voorgerecht helemaal gratis. Ik heb dat geprobeerd te doen, maar kreeg geen bevestiging per mail. Toen ik dat vertelde aan onze serveerder regelde hij dat we alsnog de Blooming Onion van het huis kregen. Hoe leuk is dat?

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Deze site gebruikt Akismet om spam te verminderen. Bekijk hoe je reactie-gegevens worden verwerkt.